Partnerzy: GMINA OSTRÓDA

Partnerzy: GMINA OSTRÓDA

Od zeszłego roku Gmina Ostróda aktywnie uczestniczy w organizacji naszego przedsięwzięcia. W tej edycji nie jest inaczej. Dlatego też nagrody dla najlepszych wręczy Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.


Gmina Ostróda jest jedną z największych gmin województwa Warmińsko-Mazurskiego, zajmuje teren o powierzchni 401 km2, zamieszkuje ją ponad 15 tyś. osób.

Gmina posiada bardzo zróżnicowany krajobraz. Jej północna część leży w obrębie Pojezierza Iławskiego, środkowa i południowa na Garbie Lubawskim, a zachodni skraj gminy obejmuje Dolinę Drwęcy.

W północno-wschodniej części gminy znajdują się wielkie kompleksy leśne oraz charakterystyczne jeziora polodowcowe połączone kanałami i rzeczkami. Część północna gminy ma charakter równinny, w podłożu tej części gminy dominują piaski zandrowe. Część środkowa to wysoczyzna moreny dennej o typowo falistej powierzchni- dominują tu gliny zwałowe.Południowe rejony gminy to zupełnie odmienny krajobraz. Obszar ten jest bardzo pofałdowany, charakteryzujące się dużą zmiennością budowy geologicznej- gliny, piaski i żwiry z głazami, występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim- Góra Dylewska 312m.n.p.

Dlatego, Ci którzy wybrali nasze wydarzenie z przekonaniem o jego łatwości terenowej, mogą być nieco zaskoczeni ;).

Sponsor tytularny

Warmia-Mazury

Sponsor główny

Gmina Ostróda

Sponsorzy

Garmin
Ledlenser
Asics
SklepBiegacza.pl
Zielona Budka
Mutti
Barilla
SuperDrob
Browar Fortuna
Bagstar
Perino
Mosso
Fit Easy

Partnerzy

Nadleśnictwo Jagiełek
Nadleśnictwo Stare Jabłonki
Bajkowy Zakątek

Patronat medialny

Ultra
Radio ESKA

Organizatorzy

Hotel Anders
NATE