Lokalizacja

Stare Jabłonki to urokliwa miejscowość której historia sięga aż do roku 1584. Piękno tego miejsca sprawia, że jest ono znane ze swoich turystycznych walorów już od przeszło 100 lat. Rozpoznawalność ta jest w dużej mierze zasługą Hotelu Anders i wszystkich jego przyjaciół.

Stare Jabłonki znajdują się w krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, ok. 10 km od Ostródy.

Wyjątkowe piękno tego miejsca jest doceniane na całym świecie. Znaleźć tu można wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt, które pławią się w swoim naturalnym środowisku. Podczas pieszych wędrówek natknąć się można na świstaki, jelenie, bobry, kormorany czy orły bieliki.

Znajduje się tu również coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. Także kajakarze, wioślarze, rowerzyści, żeglarze a teraz również – dzięki wysiłkom Hotelu Anders - biegacze, wszyscy czują się tu jak w domu.

Obiekt w Starych Jabłonkach jest jednym z niewielu miejsc na świecie gdzie wszelkie niezbędne rzeczy znajdują się w jednej zamkniętej przestrzeni. Start, meta, wyposażenie, restauracje, zakwaterowanie znajdują się nad brzegiem jeziora Szeląg Mały, na plaży Hotelu Anders.